Ackee and Saltfish
Uttale (IPA) /ˈæki ən ˈsɔːltfɪʃ/
Jamaicas nasjonalrett: stekt ackee med saltfisk, vanligvis med løk, tomat og søt paprika.
Allergener og deklarasjoner
Inneholder
Fisk
Inneholder fisk og produkter derav
Dette beskriver den klassiske oppskriften, slik at du vet hva du skal spørre om. Det er ikke en deklarasjon for et bestemt kjøkken — oppskrifter og leverandører varierer, og bare restauranten kan si hva som er i retten de serverer.
I detalj
Typiske ingredienser
Ofte stilte spørsmål
- Hva er Ackee and Saltfish?
- Jamaicas nasjonalrett: stekt ackee med saltfisk, vanligvis med løk, tomat og søt paprika.
- Hvor kommer Ackee and Saltfish fra?
- Ackee and Saltfish — opprinnelsesland: Jamaica.
- Hva er Ackee and Saltfish laget av?
- Ackee, klippfisk, løk, tomat, rød paprika, frityrolje, timian, vårløk, hvitløk, svart pepper, Scotch bonnet-chili.
- Hvilke allergener inneholder Ackee and Saltfish?
- Inneholder fisk og produkter derav.
- Hvordan uttaler man Ackee and Saltfish?
- Ackee and saltfish (engelsk, Jamaica) uttales /ˈæki ən ˈsɔːltfɪʃ/. Trykk på høyttaleren ved navnet for å lytte.





